مطالب آموزشی

کندانسور سردخانه

کندانسور هوایی

کندانسور سردخانه

کندانسور سردخانه دستگاه و وسیله ای است که وظیفه آن چگالش و تقطیر سیال مبرد در سیستم تبرید میباشد. عملکرد کندانسور سردخانه بدین صورت است که مبرد به صورت گاز داغ پر فشار که از کمپرسور خارج شده است، وارد کندانسور شده و کندانسور بوسیله ی فن های تعبیه شده بر روی کندانسور، هوا را از روی کویل مسی کندانسور که سیال مبرد درون آن جریان دارد، گرما را از روی آن برداشته و باعث تقطیر سیال مبرد شده و آن را به مایع صابکولد تبدیل میکند.

انواع کندانسور سردخانه هوایی

کندانسور سردخانه هوایی که در این جا مورد بررسی قرار میگیرد معمولا از نظر شکل به 4 دسته زیر تقسیم میشوند:

  • کندانسور سردخانه عمودی
  • کندانسور سردخانه افقی
  • کندانسور سردخانه w و v
  • کندانسور سردخانه پکیج

کندانسور سردخانه عمودی

کندانسور هوایی

کندانسور سردخانه هوایی عمودی یا کندانسور سردخانه جلو زن از رایج ترین نوع کندانسور سردخانه هستند. این نوع کندانسور سردخانه جهت سیستم برودت یخچال، سیستم برودت سردخانه، سیستم برودت تونل انجماد و … استفاده میشوند.

کندانسور سردخانه هوایی عمودی یا جلو زن معمولا در فضاهای باز مورد استفاده قرار میگیرند. باید توجه شود که فین کویل کندانسور سردخانه باید هر هفته شسته شود تا راندمان کندانسور سردخانه هوایی پایین نیاید.

در زیر به معرفی برترین برندهای سازنده ی کندانسور سردخانه میپردازیم و با مراجعه به هر محصول میتوانید اطلاعات کامل در مورد هر مدل کندانسور سردخانه هوایی عمودی را بدست بیاورید.

کندانسور سردخانه افقی یا کندانسور سردخانه بالازن

کندانسور هوایی افقی

کندانسور سردخانه هوایی افقی یا کندانسور سردخانه بالازن نیز یکی از انواع پرکاربرد کندانسور سردخانه هوایی هستند. این نوع کندانسور سردخانه جهت سیستم برودت یخچال، سیستم برودت سردخانه، سیستم برودت تونل انجماد، چیلر و … استفاده میشوند.

کندانسور سردخانه هوایی افقی یا بالازن معمولا در فضاهایی که محدودیت دارند و ممکن است اطراف آن توسط دیوار پوشیده باشد مورد استفاده قرار میگیرند. باید توجه شود که فین کویل کندانسور سردخانه باید هر هفته شسته شود تا راندمان کندانسور سردخانه هوایی پایین نیاید. در ضمن فضای بالای این نوع کندانسور باید باز باشد تا از تجمع هوای گرم جلوگیری شود.

در زیر به معرفی برترین برندهای سازنده ی کندانسور سردخانه بالازن میپردازیم و با مراجعه به هر محصول میتوانید اطلاعات کامل در مورد هر مدل کندانسور افقی هوایی را بدست بیاورید.

کندانسور سردخانه V و W

کندانسور هوایی w

کندانسور سردخانه هوایی V شکل یا کندانسور سردخانه هوایی W شکل از زیرمجموعه های کندانسور بالازن میباشند.

کندانسور هوایی V و W معمولا در فضاهایی که محدودیت دارند و ممکن است اطراف آن توسط دیوار پوشیده باشد مورد استفاده قرار میگیرند. باید توجه شود که فین کویل کندانسور سردخانه باید هر هفته شسته شود تا راندمان کندانسور هوایی پایین نیاید. در ضمن فضای بالای این نوع کندانسور باید باز باشد تا از تجمع هوای گرم جلوگیری شود. از آرایش V و W برای بالا بردن ظرفیت کندانسور استفاده میگردد.

کندانسور سردخانه پکیج

کندانسور پکیج

کندانسور سردخانه هوایی پکیج  یکی از انواع کندانسور سردخانه هستند که با طراحی خاص، امکانات زیادی را به کابر میدهند. این نوع کندانسور جهت سیستم برودت یخچال، سیستم برودت سردخانه، سیستم برودت تونل انجماد، چیلر، هویه مطبوع و … استفاده میشوند.

کندانسور هوایی پکیج معمولا در فضاهای باز مورد استفاده قرار میگیرند. قرار گرفتن فن ها به صورت 45 درجه، جانمایی کمپرسور، ابلو برق و متعلقات کندانسینگ یونیت را درون آن آسان کرده است. باید توجه شود که فین کویل کندانسور باید هر هفته شسته شود تا راندمان کندانسور هوایی پایین نیاید. در ضمن فضای بالای این نوع کندانسور باید باز باشد تا از تجمع هوای گرم جلوگیری شود.

در زیر به معرفی برترین برندهای سازنده ی کندانسور سردخانه پکیج میپردازیم و با مراجعه به هر محصول میتوانید اطلاعات کامل در مورد هر مدل کندانسور افقی هوایی را بدست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.